DWA GRANTY PROGRAMU WENA DLA NASZEJ SZKOŁY

28 września  2019 roku odbyło się w siedzibie Fundacji Rodziny Staraków, uroczyste wręczenie Grantów I edycji Programu WENA . Bardzo gościnnie przyjęci przez Państwa Annę i Jerzego Staraków w gronie przedstawicieli 8 innych szkół plastycznych, grupa 5 nauczycieli i 4 uczniów z naszej szkoły na początku spotkania obejrzała wspaniałą kolekcję sztuki współczesnej, zgromadzoną przez gospodarzy.

Następnie Pani Anna Starak bardzo uroczyście w części oficjalnej wręczyła dyplomy każdemu zespołowi, podkreślając jak ważną jest WENA w życiu każdego artysty. Życzyła również uczestnikom Programu iskry rozpalającej płomień ich pasji. Jako przykład ludzi z pasją, którzy osiągnęli w swoich dziedzinach sukces, na uroczystość zaprosiła znanych   artystów i autorytety świata sztuki : Pawła Grunerta,  Andrzeja Pągowskiego, Pawła Pawlikowskiego, Marię Sadowską, Małgorzatę Szumowską i wielu innych.

Spotkanie uświetnił swoim wykładem na temat : „Rola sztuki w myśleniu o świecie oraz zadania społeczne, ekologiczne, etyczne stojące obecnie przed artystami ” Pan Sebastian Cichocki kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Po zakończeniu części oficjalnej była wykwintna kolacja,  podczas której laureaci programu WENA mogli w miłej atmosferze porozmawiać z mistrzami, których twórczość koresponduje z tematami nagrodzonych projektów.

Całość oszałamiających wrażeń dopełnił koncert rewelacyjnego zespołu „Wojtek Mazolewski Quintet”.

Wróciliśmy do Olsztyna zachwyceni i pełni niesamowitych przeżyć. Zetknęliśmy się z profesjonalistami na najwyższym, wręcz światowy poziomie – to może inspirować.

Całość uroczystości jaką przygotowała dla nas rodzina Staraków, stała się dla nas twórczą weną, która mam nadzieję zaowocuje w niedalekiej przyszłości ciekawie zrealizowanymi projektami:

  • Warsztaty odlewu metalu na ASP we Wrocławiu - opiekunowie Agnieszka Baranowska, Ewald Kornek
  • PRLove – pokochaj na nowo meble lat 50,60 i 70 – opiekunowie Julia Tarnowska, Krystyna Magrel

 

FKR -1008
FKR -1055
FKR -1074
FKR -1082
FKR -1087
FKR -1089
FKR -1097
FKR -1123
FKR -1165
FKR -1195
FKR -1235
FKR -1239
FKR -1247
FKR -1249
FKR -1250
FKR -1252
FKR -1260
FKR -1333

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Regulaminem Ochrony Danych Osobowych