MOBILNY JĘZYK OLSZTYŃSKIEGO PLASTYKA

MOBILNY JĘZYK OLSZTYŃSKIEGO PLASTYKA

 

Czy praca nauczyciela to ślęczenie przy biurku, pośród licznych klasówek, ciągły  pośpiech bez wytchnienia i  nieustanny stres? Nie w olsztyńskim Plastyku!

Nauczyciele Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie postanowili zerwać z obiegową opinią i wyruszyli w świat! A dokładniej do Wielkiej Brytanii. W przeciągu dwóch lat w ramach programu POWER dyrektor i nauczyciele uczestniczyli w projekcie „Gimnastyka Języka”, podczas którego niemal połowa kadry pedagogicznej wyjechała do najlepszych szkół językowych w Oxfordzie, Londynie i Edynburgu, by doskonalić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Ale wyjazdy te to nie tylko przygoda językowa! To także możliwość rozwoju zawodowego, poszerzanie wiedzy, obserwacja nowych metod nauczania, korzystanie z nowoczesnych narzędzi niezbędnych w pracy nauczycielskiej. A ponieważ człowiek nie samą pracą żyje, pobyt zagranicą umożliwił nam także zawiązanie międzynarodowych znajomości, zwiedzanie ciekawych miejsc oraz obcowanie ze sztuką na najwyższym poziomie. Wszakże nie od dziś wiadomo jak bogatymi zbiorami mogą się pochwalić brytyjskie muzea!

Dziś olsztyńska szkoła plastyczna jest otwarta na nowe wyzwania, projekty, inicjatywy. Wiemy, że zdobyte doświadczenie przysłużyło się do jeszcze lepszej pracy, że udział w projekcie, rozmaite szkolenia, podróże wzmocniły warsztat nauczycieli, a tym samym zagwarantowały uczniom wysoki, a nawet światowy, poziom edukacji.

 

Na portalu Centrum Edukacji Artystycznej zamieszczono  kwartalnik Szkoła Artystyczna (wydanie elektroniczne) z artykułem pt. „Gimnastyka Języka -  program edukacyjny, którego autorką jest Dorota Szczęsna – koordynator projektu. Zapraszamy do lektury.

 

https://cea-art.pl/kwartalnik/ART-1.pdf